


FL-Bond II je dvoukrokový samoleptací adhezivní systém uvolňující fluoridy, který zajišťuje vynikající přilnavost ke sklovině i dentinu a vytváří spolehlivé okrajové utěsnění. Systém se vyznačuje vynikající manipulací a zlepšenou biokompatibilitou.
Díky středně viskózní konzistenci umožňuje snadnou aplikaci a je stabilní i na šikmých stěnách kavity, což zaručuje rovnoměrnou tloušťku vrstvy na všech površích preparace a stálou pevnost vazby.
Rozsah použití:
- Adhezivní spojení jakéhokoli kompozitu se zubní tkání
- Předúprava zubních tkání před aplikací pryskyřičných cementů.
- Opravy stávajících rekonstrukcí
Postup aplikace:
Krok 1: Primer
FL-Bond II Primer obsahuje nový účinný monomer podporující adhezi a nový fotoiniciátor. Samoleptací primer připravuje povrch skloviny a dentinu bez nutnosti samostatného leptání kyselinou fosforečnou.
Krok 2: Bonding (adhezivní vrstva)
FL-Bond II Bonding Agent obsahuje S-PRG plniva (Surface Pre-Reacted Glass-ionomer) s obsahem fluoridů, která zajišťují dlouhodobou ochranu proti sekundárnímu kazu díky optimalizované remineralizaci přilehlé tvrdé zubní tkáně.
Díky vysokému obsahu plniva poskytuje FL-Bond II vynikající odolnost proti abrazi a efektivně zabraňuje okrajovému vymývání, čímž zaručuje trvalé utěsnění.
Doplňující informace
Leptací prostředek FL-Bond II Etchant je zvlášť vhodný pro leptání skloviny před použitím samoleptacích adhezivních systémů; obsahuje přibližně 7 % kyseliny fosforečné.
Doplňkový produkt
FL-Bond II Etchant
Pro zlepšení vazby na sklovinu. Tento leptací prostředek je ideální pro předleptání skloviny před použitím samoleptacích adhezivních systémů a obsahuje pouze cca 7 % kyseliny fosforečné.
Indikace:
- Spojování kompozitní pryskyřice se zubní tkání
- Předúprava zubní tkáně před použitím pryskyřičných cementů
- Opravy existujících výplní či rekonstrukcí
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

